6 grudnia 2014 Podsumowanie GP Ostrowa Wielkopolskiego

Data publikacji:

W Mikołajki 6 grudnia o godzinie 17 w Restauracji Mleczna Perła w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się podsumowanie sezonu Grand Prix Ostrowa Wielkopolskiego organizowanego przez KS Maraton. Na tym spotkaniu wręczono najlepszym wyróżnienia w postaci pamiątkowych pucharków. Dla wielu biegaczy amatorów było to okazją do spotkania się i powspominania sezonu a.d. 2014.

Wśród wyróżnionych bardzo liczną reprezentację stanowili nasi klubowicze.

Poniżej krótkie podsumowanie naszych osiągnięć w cyklu GP Ostrowa.

W klasyfikacji generalnej kobiet (organizator nie wprowadził klasyfikacji wiekowych kobiet – nie wiadomo dlaczego, przecież kobiet startuje coraz więcej, a klasyfikacje wiekowe zwiększyłyby tylko poziom rywalizacji) pierwsza była Paulina Dudzińska, wśród naszych klubowiczek zaszczytne 5 miejsce zajęła Anna Krawulska. Na ósmym miejscu sklasyfikowano Renatę Płóciennik.

W klasyfikacji generalnej mężczyzn zwyciężył kaliszanin Marcin Karasiński, a najlepszym „Icematowcem” został Michał Wawrzyniak – zajął 10 miejsce.

W klasyfikacji mężczyzn zgodnie z regulaminem prowadzono klasyfikacje wiekowe. I tak w klasyfikacji M-16 nasi najmłodsi Olaf Koryciak i Gracjan Urban zajęli odpowiednio 3 i 4 miejsce. Michał Przerwa reprezentując kategorię M-20 zajął w niej zaszczytne drugie miejsce.

Jeszcze większe sukcesy odnieśli nasi klubowicze w „poważniejszych” kategoriach. Zbyszek Matysik zwyciężył w kategorii M-40 a Maciej Kubiak był drugi, natomiast w kategorii M-50 bezapelacyjne zwycięstwo odniósł Janek Sroka.

W klasyfikacji drużynowej nagrodzono dwa nasze zespoły. Trzecie miejsce zajął KS Ice Mat team III w składzie Anna Krawulska, Michał Krawulski, Michał Szymałka i Tomasz Hofmański, natomiast piątą lokatę zdobył KS Ice Mat Team I w składzie Karolina Górna, Zbigniew Matysik, Michał Wawrzyniak i Gracjan Urban. Klasyfikację drużynową wygrał pierwszy zespół KS Maraton.

Po wręczeniu pamiątkowych pucharków przy kawie i plackach pogratulowaliśmy sobie udanego sezonu z życzeniami jak najlepszych startów i przede wszystkim bez kontuzji na najbliższy 2015 rok.