Zwycięstwo drużyny Ice Mat Team

Data publikacji:

Ostrowska Jesień Biegowa – 23 listopada 2014r

W samo południe na ostrowskich Piaskach – Szczygliczka wystartował bieg na 15km. Wśród uczestników biegu znalazło się również 21 reprezentantów naszego klubu. Pogoda na ten dzień przygotowała kilka niespodzianek – przede wszystkim zimne rześkie powietrze oraz silny wiatr, który szczególnie dawał się we znaki biegnąc na wale w stronę ul. Limanowskiego. Wiatr ten był bardzo selektywny i wielu uczestnikom odbierał ochotę do szybkiego biegania. W tych okolicznościach przyrody najlepiej zaprezentował się nasz „icematowski” przyjaciel zza wschodniej granicy Ukrainiec Jurij Blahodir, który niezagrożony zwyciężył z wyraźną przewagą nad resztą uczestników. Z klubowiczów najlepiej zaprezentował się Piotr Pastucha, który zajął 15 miejsce z czasem poniżej godziny. W klasyfikacji indywidualnej na „pudle” stanęli: Renata Płóciennik – która zajęła 2 miejsce w kategorii K50 oraz Maciej Kubiak – zdobywca trzeciego miejsca w kategorii M40.

Startowało 264 osób

Organizator oprócz tradycyjnej klasyfikacji indywidualnej, stworzył również klasyfikację drużynową. W niej bezapelacyjnie zwyciężył zespół Ice Mat Team I  w składzie Piotr Pastucha, Zbigniew Matysik oraz Jurij Blahodir i Aleksandr Sumin. Gratulacje! Zsumowany czas naszych klubowiczów i przyjaciół z Ukrainy reprezentujących nasz klub był o prawie 15 minut lepszy od drugiej ekipy Aktywny Ostrzeszów  i trzeciej Ks Maraton I. Na czwartym miejscu sklasyfikowano Odolanowską Drużyne Biegową, reprezentantami której byli również nasi klubowicze Michał Przerwa i Mariusz Wołowicz, Bardzo dobre 8 miejsce zajął trzeci zespół Ice Mat Team w składzie Michał Krawulski, Michał Szymałka, Przemysław Ceglarek i Tomasz Hofmański, natomiast dziesiąte miejsce zajął drugi nasz zespół w składzie Jan Sroka, Mateusz Sroka, Michał Wawrzyniak i Maciej Kubiak.
Warto odnotować pierwsze kroki po biegowych ścieżkach koleżanki Angeliki Nowety biegnącej w klubowych barwach w biegu towarzyszącym na 6,5km. W pierwszym swym starcie w zawodach pobiegła bardzo ambitnie, zajmując 31 miejsce na 50 startujących.