DSC_0041 www (1).jpg

Styczniowe rozmaitości

Data publikacji:

10 stycznia w Centrum Konferencyjnym Malta w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia nagród najlepszym zawodnikom i zawodniczkom biorącym udział w II Grand Prix Wielkopolski w biegach na 10km. Cykl ten obejmował 14 biegów, do klasyfikacji brano pod uwagę najlepsze wyniki z sześciu biegów.

Zwycięzcą II Grand Prix Wielkopolski w biegach ulicznych na 10 km został Bartosz Majorczyk z Grodziskiego Klubu Biegacza! Wśród kobiet natomiast triumfowała Dorota Przybysz z tego samego klubu. Wśród nagrodzonych nie zabrakło również naszych zawodników. Gracjan Urban zajął drugie miejsce w klasyfikacji M-16, natomiast Zbigniew Matysik w klasyfikacji M-40 był piąty.

 

Tego samego dnia wieczorem – od godziny 21.00 we Wrześni rozpoczęło się 23 godzinne bieganie po stadionie lekkoatletycznym Po Światełko do Nieba w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku Klub Biegacza Kosynier z Wrześni zorganizował zbiórkę pieniędzy dla WOŚP. Liczna - siedemnasto osobowa ekipa naszego klubu wzięła udział w tej sztafecie. Bieg miał charakter charytatywny i zabawowy i tak też spędziliśmy czas biegając wokół stadionu. Podczas biegu organizatorzy przeprowadzili licytacje różnych pamiątek, ponadto można było zakupić pamiątkowe medale. Całość pieniędzy została przekazana na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Warto odnotować, że wszyscy nasi biegacze przebiegli łącznie około 640 okrążeń, co daje ponad 250km. W ramach WOŚP biegali: Nikola, Oliwia, Ania, Angelika, Renata, Zbyszek, Gracjan, Olaf, Adam M., Janek, Adam N., Maciej, Michu, Tomek, Piotr, Michał W. i Mateusz.

 

11 stycznia w ramach WOŚP tym razem w Mosinie wystartował Adam Nowak. Zawody pod nazwą I Bieg Zimowy po Wielkopolskim Parku Narodowym ukończył uzyskując czas 54:00, zajmując tym samym na tej trudnej trasie 74 miejsce na 236 startujących.