53. Bieg Republiki Ostrowskiej 25.10.2015

Data publikacji:
Za nami kolejny już 53. Bieg Republiki Ostrowskiej na dystansie 10km, zaliczany po raz pierwszy do Grand Prix Wielkopolski. Tegoroczny bieg był rekordowy pod względem ilości zawodników. Wyczerpano limit 800 zarejestrowanych, z czego ponad 750 stanęło na starcie. Bieg ukończyło 739 osób, 595 zawodników i 144 zawodniczki.

Również rekordowa ilość zawodników stanęła na starcie biegów młodzieżowych, gdzie rozdano ponad 500 medali uczniom szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu ostrowskiego. Biegi młodzieżowe odbyły się przed biegiem głównym.

W biegu głównym jako pierwszy metę przekroczył faworyt i ubiegłoroczny zwycięzca Yurij Blagodir z czasem 00:32:43, za nim Krzysztof Perz i Marcin Witkowski. Wśród Pań zwyciężyła Karolina Pilarska z Lublińca, druga była Bożena Morawska ze Świdnicy, a trzecia Edyta Marciniak z kaliskiego Supermaratonu.
W klasyfikacji drużynowej nasz klub zajął drugie miejsce. Najlepszy był Amatorski Klub Biegaczy Niezależni.pl, a trzecie miejsce zajęła ekipa Biegaj z Krobią.